بهترین طبقه برای آپارتمان-تلفن دفتر فروش0912.01234.00

بهترین طبقه برای آپارتمان

بهترین طبقه برای آپارتمان-تلفن دفتر فروش0912.01234.00

بهترین طبقه برای آپارتمان، اگر قصد خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در چیتگر را دارید حتما با این سوال مواجه شده اید که کدام طبقه از آپارتمان شرایط زندگی بهتری دارد. در این میان بررسی و توجه به برخی نکات می تواند به شما در تصمیم گیری بسیار کمک کند تا بتوانید بر اساس آن انتخاب مناسب تری داشته باشید.

آپارتمان نشینی و نکاتی در مورد آن

با توجه به تغییر سبک زندگی و افزایش شهرنشینی به دلیل کمبود زمین و افزایش قیمت آن، امروزه شاهد گسترش آپارتمان ها و این سبک زندگی هستیم. آپارتمان ها بر اساس تعداد طبقات و تعداد واحدهای تعیین شده شامل مجتمع ها و برج های کم ارتفاعی می باشند که هر کدام دارای مزایا و معایب خاصی هستند. یکی از مهم ترین دلایل افزایش آپارتمان نشینی در بین مردم، قیمت مناسب واحدها نسبت به ویلا است که از تقسیم زمین بین طبقات و واحدهای مربوطه ناشی می شود، به طوری که هر واحد بر اساس متراژ از زیرساخت هایی که دارد، سهمی از زمین این ملک که به قدرالسهم معروف است را می گیرد.

بیشتر بخوانید : پروژه افق بین الملل

در این میان برای خرید آپارتمان باید نکاتی را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین گزینه موجود را انتخاب کرده و روی آن سرمایه گذاری کنید. زیرا توجه به برخی نکات نه تنها از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری می کند، بلکه منفعت انتخاب خود را برای خریدار به ارمغان می آورد. از جمله این نکات که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • موقعیت ملک
 • عمر ساختمان
 • ساختمانهای مسکونی و واحدهای وابسته
 • طبقه و محل قرارگیری واحد مناسب
 • فرهنگ محله و مردمی که در آن زندگی می کنند
 • وضعیت سند
 • آب و هوای منطقه
 • دسترسی محلی
 • ترجیحات فردی

انتخاب طبقه در آپارتمان های بدون آسانسور

با توجه به افزایش تعداد آپارتمان ها در شهرها، قوانینی برای ساخت و اجرای ساختمان های بلندمرتبه و چند طبقه وضع شده است که یکی از آنها لزوم وجود آسانسور در ساختمان های بالای سه طبقه است. این موضوع در ساختمان های بلند از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا برای رفت و آمد مستاجرین و رفاه حال آنها بسیار ضروری است. این ضوابط در مورد ساختمان هایی که نوساز هستند و گواهی پایان کار دریافت کرده اند اعمال می شود، اما در بین ساختمان هایی که در گذشته و طبق ضوابط قدیمی اجرا می شد، آپارتمان هایی را نیز می یابیم که با وجود تعداد طبقات، فاقد اعتبار هستند.

بنابراین در این نوع ساختمان ها تعریف بهترین طبقه و معیارهای انتخاب آن که در ادامه به آن می پردازیم متفاوت است و سهولت حمل و نقل بیشتر از سایر معیارها خواهد بود.در ساختمان هایی که آسانسور ندارند، طبقات اول و دوم جزو بهترین طبقات هستند و نسبت به سایر طبقات مزایای قابل توجهی خواهند داشت، چرا که رفت و آمد مستاجران در این طبقات راحت تر و در نتیجه محبوبیت بیشتری دارد.

از آنجایی که در چنین ساختمان هایی آسانسور وجود ندارد و تردد در طبقات بالای طبقه دوم دشوار است، برخلاف آپارتمان های نوساز و نوساز که دارای آسانسور هستند، با افزایش طبقه شاهد کاهش قیمت هستیم. به عبارت دیگر طبقه اول و دوم در ساختمان های بدون آسانسور به دلیل دسترسی راحت تر از قیمت بالاتری برخوردار است. از آنجایی که در این گونه ساختمان ها آسانسور وجود ندارد و بر خلاف آپارتمان های نوساز و نوساز که دارای آسانسور هستند به سختی می توانید در طبقات بالای طبقه دوم راه خود را پیدا کنید، با افزایش طبقه شاهد کاهش قیمت هستیم.

به عبارت دیگر طبقه اول و دوم در ساختمان های بدون آسانسور به دلیل دسترسی راحت تر از قیمت بالاتری برخوردار است.از آنجایی که در این گونه ساختمان ها آسانسور وجود ندارد و بر خلاف آپارتمان های نوساز و نوساز که دارای آسانسور هستند به سختی می توانید در طبقات بالای طبقه دوم راه خود را پیدا کنید، با افزایش طبقه شاهد کاهش قیمت هستیم. به عبارت دیگر طبقه اول و دوم در ساختمان های بدون آسانسور به دلیل دسترسی راحت تر از قیمت بالاتری برخوردار است.

بهترین طبقه آپارتمان و معیار انتخاب

بهترین طبقه آپارتمان به ترجیحات فردی افراد و شرایط زندگی بستگی دارد. به این ترتیب، یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد این است که افراد جوان یا پیر یا بیمار هستند. زیرا اگر یکی از اعضای خانواده مسن یا معلول باشد، طبقه اول بهترین گزینه خواهد بود، در حالی که در صورت نبود موارد ذکر شده می توان به گزینه های بیشتر و طبقات دیگر دست یافت.

از جمله نکاتی که در انتخاب طبقه برای آپارتمان باید به آن توجه کرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سهولت دسترسی و حمل و نقل
 • دور از سر و صدا
 • چشم انداز
 • ایمنی
 • فشار آب
 • گرما و سرما

به طور کلی هر یک از طبقات ساختمان چه در طبقات بالا و چه در طبقه اول برج ها دارای مزایا و معایبی هستند که نمی توان یکی از آنها را خوب یا بد دانست، اما بر اساس ترجیحات فردی می توان بر روی آن تمرکز کرد. مزایایی که با نیازهای شما مطابقت دارد، تمرکز کنید و بهترین انتخاب را انجام دهید.

سهولت دسترسی در طبقات مختلف آپارتمان

اولین چیزی که در طبقات مختلف آپارتمان به ذهن شما خطور می کند دسترسی به واحد مربوطه است، در صورت وجود آسانسور در برج یا آپارتمان به راحتی می توانید به طبقات بالاتر دسترسی داشته باشید اما باید به خاطر داشته باشید که احتمال خرابی وجود دارد. آسانسور همیشه آنجا خواهد بود. در ضمن همانطور که گفته شد برخی از آپارتمان ها فاقد آسانسور هستند که در این صورت ممکن است طبقه اول بهترین گزینه در نظر گرفته شود. چرا دسترسی به طبقات بالاتر با استفاده از پله دشوار و امکان پذیر است؟

در ساختمان هایی که آسانسور دارند می توان معیارهای دیگری را بررسی کرد زیرا طبقات فوقانی دارای مزیت های زیادی است که می تواند برای افراد جذاب باشد اما در این ساختمان ها امکان قطعی برق، خرابی آسانسور، تردد در طبقات و… برای ساکنین وجود دارد. بنابراین، اگر این سوالات برای شما مهم هستند، می توانید به طبقه های اول ساختمان فکر کنید و آن را بررسی کنید

با در نظر گرفتن این موضوع، بهترین طبقه آپارتمان را می توان طبقه اول دانست، زیرا دسترسی به آن به راحتی امکان پذیر است و در مواقع احتمالی به پله های کمتری نیاز دارد.

نورپردازی منظره و خانه

چشم انداز و به خصوص نورپردازی خانه و واحد مسکونی تاثیر زیادی در کیفیت زندگی افراد دارد. خانه های دارای نور روز علاوه بر تمام فواید جانبی مانند امکان پرورش گل و گیاه و گرمای خانه، نشاط و نشاط را برای مردم و ساکنین به ارمغان می آورد که این امر نیز بسیار مهم است. نورپردازی و پرسپکتیو واحد یکی از ویژگی هایی است که باعث افزایش قیمت ملک و در عین حال تسریع در فروش یا اجاره ملک می شود. این ویژگی ها یکی از پرطرفدارترین ویژگی های واحدهای مسکونی است که می توان در انتخاب طبقه به آن توجه کرد.

این دو مورد در طبقات اول آپارتمان به چشم نمی آیند، بنابراین این طبقات نمای خاصی ندارند و تنها شاهد عبور ترافیک در خیابان یا کوچه خواهند بود. اگر ساختمان ها در مجاورت برج های بلند قرار گیرند، نور طبقات پایه به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد و کم می شود و این دو مورد از نکات منفی و معایب طبقات ابتدایی است. اگر ساختمان همسایه بسیار بلند باشد، این ویژگی بر طبقات بالاتر تاثیر گذاشته و نور واحدهای این طبقات را کاهش می دهد.

از طرفی در طبقات بالای برج ها علاوه بر امکان نورپردازی خانه، دید بهتری را نیز شاهد هستیم، بنابراین علاوه بر نماهای شهری، در صورت وجود فضای سبز یا باغ در مجاورت، این مزیت طبقات بالا به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت که مکانی قابل توجه و محبوب برای ساکنین می باشد. در طبقات بالاتر به دلیل روشنایی راحت تر و دید بهتر شاهد قیمت بالاتری نیز هستیم و این یعنی شرایط زندگی در طبقات بهتر است.

ایمنی

ایمنی یکی از ویژگی های مهم افراد هنگام انتخاب محل زندگی است. این نکته در آپارتمان ها نیز حائز اهمیت است زیرا از نظر امنیت واحدهای آپارتمانی طبقات بالا امنیت بیشتری دارند. در طبقات بالای آپارتمان ها و برج ها شاهد تردد کمتری هستیم که از نظر امنیت واحد قابل مشاهده است. حمل اشیاء در طبقات بالا دشوارتر است، به عبارت دیگر امکان سرقت از واحد به حداقل می رسد. در نتیجه می توانید با اطمینان بیشتری روی طبقات بالای آپارتمان ها حساب کنید زیرا نسبت به طبقات پایه امنیت بیشتری دارند.

فشار آب

فشار آب در طبقات بالای آپارتمان ها به دلیل افزایش ارتفاع به طور محسوسی کاهش می یابد که برای طبقات بالاتر برج ها و آپارتمان ها یک نقطه منفی است. اگرچه با استفاده از تدابیری مانند پمپ ها و منابع آب می توان این موضوع را بهبود بخشید، اما در نهایت شاهد کاهش فشار آب در طبقات بالا هستیم که هر چه طبقه بالاتر باشد بیشتر نمایان می شود.

دور از سر و صدا

علاوه بر مزایای بیان شده برای طبقه اول، نکته منفی این طبقه نزدیک بودن به پارکینگ، درب ورودی و خروجی مستاجرین، حیاط، خیابان و تردد خودروها و سر و صدای ناشی از آن ها می باشد که می تواند آرامش مستاجرین این طبقات را برهم بزنند آنها را برهم بزنند و بر هم بزنند. بنابراین به دلیل وجود این جنگل ها، طبقات بالاتر آپارتمان نسبت به طبقه اول گزینه های مناسب تری خواهند بود.

اما از سوی دیگر باید به این نکته نیز توجه داشت که طبقات بالاتر به دلیل تداخل طبقات پایین، یک نکته منفی دیگر نیز دارند که برای طبقه اول به آن توجه نمی شود. این مورد در صورت داشتن فرزند اهمیت و حساسیت بیشتری خواهد داشت زیرا باعث افزایش تنش در برخورد با همسایگان می شود.

سرما و گرما

سرما و گرما در طبقه اول و آخر آپارتمان ها اهمیت پیدا می کند، زیرا طبقه اول به دلیل نبود طبقه مسکونی در زیر آن دچار سرمای زیادی می شود و طبقه آخر به دلیل تماس سقف با هوا گرمای بیشتری را متحمل می شود. و نور خورشید، هر دوی این موارد یک نکته منفی است زیرا طبقه اول در زمستان و طبقه بالا در تابستان هزینه زیادی را صرف سرمایش و گرمایش می کند.

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده می توان به ترس از ارتفاع، قیمت خرید یا رهن و اجاره، امنیت در برابر حوادث غیر مترقبه، نفوذ آب و رطوبت به سقف اشاره کرد که در اول و آخر تقویت می شود. در نهایت با توجه به مطالب فوق در تمامی طبقات آپارتمان ها هم نکات مثبت و هم منفی وجود دارد و در نهایت افراد باید بر اساس ترجیحات شخصی و شرایط زندگی خانوادگی و شخصی تصمیم بگیرند.

اما به طور کلی می توان طبقات میانی یک آپارتمان را مناسبتر از اولی یا آخری دانست، زیرا برخی از مزایا و معایب فوق را دارند، هیچ کدام به اندازه طبقه اول یا آخر سختگیر نیستند. اما کلاس های اول یا آخر را نمی توان به طور قطعی کنار گذاشت زیرا برخی از مزیت ها برای برخی افراد بسیار مهم است و این کلاس ها گزینه مناسبی برای آنها خواهد بود.

به ما امتیاز بدهید :

روی ستاره ها کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا :

تا حالا رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به ما امتیاز بدهید :

روی ستاره ها کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا :

تا حالا رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

تماس با ما