10 نکته مهم برای فروش خانه و آپارتمان

10 نکته مهم برای فروش خانه و آپارتمان

10 نکته مهم برای فروش خانه و آپارتمان

بهترین زمان برای فروش خانه؟

وقتی که تصمیم به فروش خانه می‌گیرید حتما تصورات و سوالاتی مانند اینکه بهترین زمان برای فروش خانه و آپارتمان یا ملک ما چه وقتی می‌باشد یا دیگر مواردی نظیر:

  •  خانه کی به فروش می‌رسد؟
  •  ارزش الان خانه چقدر است؟
  •  قیمت گذاری بر چه معیاری انجام می‌شود؟
  •   آیا قبل از فروش نیازی به ایجاد تغییری در خانه است؟

این سوالات در ذهن شما ایجاد می‌شود که درک آنها می‌تواند کمی سخت باشد و حتی باعث از دست دادن روحیه‌ی شما و مشکلات جدی‌تر هم شود. اما بهتر است از ابتدا به این موضوع فکر کنید تا در زمان فروش با مشکلات کمتری مواجه شوید. نکاتی که در این مطلب بیان می‌کنیم درباره‌ی اداره کردن مشکلات و گفتن موانعی است که در زمان فروش خانه با آنها مواجه می‌شوید.

آماده‌سازی خانه برای بازدید خریداران!

همه‌ی افراد دوست دارند خانه‌ای را خریداری کنند که حس زنده بودن و زندگی کردن در آن وجود داشته باشد. زمان‌های مشخصی از طول روز انتخاب کنید که خریداران در هنگام بازدید، حس آرامش و زندگی کردن در خانه‌ی شما را دریابند. همین اندازه که خانه را همیشه قبل از بازدید تمیز و مرتب نگهدارید کافیست و سعی کنید در تایم بازدید خانه ساکت و آرام باشد. کمی از پرده‌ها را کنار بزنید تا نور کافی از بیرون به داخل خانه بتابد.

دقت کنید که بوی غذا و مواد شوینده در سالن‌ها پخش نباشد حتی برای ایجاد فضای مناسب از خوش‌بو‌کنندهای محیط استفاده کنید. روشن کردن شمع‌های معطر هم از بهترین پیشنهاد‌ها برای ایجاد فضایی آرام و دلپذیر می‌باشد. سرویس‌های بهداشتی کاملا شسته شده و ضد عفونی شده باشد. شاید حفظ و رعایت موارد گفته شده، کمی سخت و مشکل‌دار به نظر بیاید ولی اگر قصد فروختن خانه را دارید باید آنها را رعایت کنید؛ وگرنه حالاحالاها به فکر فروش ملک خود نباشید!

وجود تفاوت سلیقه سبک و دکور خانه در مشتری!

سبک خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، رنگ دیوار یا طرح کاغذدیواری‌ها کف خانه و چیدمان، دیوارکشی‌ها و… همه باسلیقه و خواسته‌ی شما انتخاب شده و دلیل بر این نمی‌شود که بقیه‌ی افراد هم آنها را دوست داشته باشند. بعضی از خریداران ممکن است از خانه شما خوششان بیاید و بعضی‌ها بدشان بیایید. در هر دو صورت شما باید آمادگی این موضوع را داشته باشید و به سلیقه و خواسته‌های بقیه احترام بزارید.

این نکته را فراموش نکنید که سعی بر قانع کردن افراد نداشته باشید بلکه به آنها ایده بدهید و اگر قلق خانه خود را می‌دانید به آنها بگویید تا تصویر ایده‌هایی که در آینده می‌توانند برای خانه‌ی شما داشته باشند را درک کنند. خریداران باید محله‌ی شما را دوست داشته باشند و حس زنده بودن و زندگی کردن در خانه‌ی شما را دریابند در این صورت است که می‌توانند آن را خریداری کنند؛ حتی اگر از رنگ دیوارها یا چیدمان منزل شما خوششان نیاید!

قیمت خانه تنها با محاسبه مساحت مشخص نمی‌شود!

تعیین کردن قیمت خانه از مسائل مهم و چالش برانگیزی است که همه‌ی افراد در زمان فروش ملک خود با آن مواجه می‌شوند. در مشخص کردن قیمت خانه باید به این نکته توجه کنیم که فقط قیمت خانه را با توجه به مساحت آن محاسبه نکنیم؛ اشتباهی که حتی خیلی از مشاوران املاک در زمان بازدید و دادن مشاوره انجام می‌دهند.

قیمت خانه بر اساس مساحت، سال ساخت، محله، نوع مسکونی آن و امکانات داخلی و خارجی که دارد تعیین می‌شود. حتما در زمان قیمت‌گذاری همه‌ی عوامل را بررسی کنید و همچنین میتوانید از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید.

خود را از دست دوستان دلال خلاص کنید!

شاید در اطرافتان افرادی را داشته باشید که توانایی بالایی در صحبت کردن و جست‌و‌جو در محله‌ها را دارند. خیلی سریع و راحت با بقیه مردم ارتباط می‌گیرند و رابطه‌ی خوبی را تشکیل می‌دهند و چند باری خانه‌ی آشنایان را فروختن و اطلاعات کافی هم در زمینه قیمت‌های روز بازار دارند.

اما همه‌ی این‌ها کافی نیست که برای به فروش رسیدن خانه به آنها اعتماد کنید؛ البته که آنها می‌توانند مرتکب اشتباهی شوند یا به غلط به شما راهنمایی‌هایی بدهند. خیلی راحت به افراد عادی اعتماد نکنید و سرمایه خود را به انها واگذار نکنید حتما با یک مشاور املاک ماهر صحبت کنید و درخواست راهنمایی کنید.

حذف پارکینگ یک اشتباه بزرگ!

در جامعه امروزی با گسترش جمعیت و افزایش تعداد خودرو‌ها، داشتن پارکینگ یک ویژگی بسیار مهم برای ملک شما حساب می‌شود و این نکته را در نظر بگیرید اگر قصد این را دارید تا از پارکینگ استفاده‌ی دیگری داشته باشید و به فروش آن روی ملک فکر نمی‌کنید، انتظار فروش سریع خانه را هم نداشته باشید. چراکه الان بیشتر خریداران به دنبال پارکینگ دوم و سوم هم هستند!

انتظار نداشته باشید هزینه بازسازی خانه به‌طور کامل بازگردد!

 این نکته را در نظر بگیرید که یک خریدار تنها تا سقف بازار فعلی مسکن و توان مالی که دارد می‌تواند اقدام به خرید خانه کند؛ نه به ازای آنچه که شما خرج کرده‌اید. اگر قصد دارید با ایجاد تغییرات در داخل خانه و بازسازی آن مشتری را با قیمت بالاتری برای خانه‌ی خود پیدا کنید احتمال از دست دادن سرمایه را هم در نظر بگیرید؛ چرا که در تعیین ارزش یک خانه، محله و سال ساخت آن تاثیر زیادی دارد. با این حال یک آشپزخانه نوسازی‌شده قطعا می‌تواند خریداران بیشتری را جذب خود کند. ضمن اینکه اگر شما درب خانه خود را با یک درب ضدسرقت جدید جایگزین کنید، می‌توانید به بازگشت 100 درصدی هزینه‌های خود امیدوار باشید!

ممکن است قیمت خانه شما به اندازه همسایگان افزایش نداشته باشد!

مقایسه کردن و دلبستگی‌های عاطفی خود را در هنگام فروش خانه فراموش کنید! اگر خانه‌ی همسایه شما یک میلیارد فروش رفته حتما به همان میزان ارزش و امکانات داشته. علاقه‌ی شما به خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنید قابل تحسین و درک است اما نباید توقع داشت ملاک قیمت‌گذاری برای خانه شما باشد. دلبستگی‌های عاطفی خود را کنار بگذارید و به توصیه مشاور املاک خود اعتماد کنید.

ارتباط وام مسکن برای خریدار و فروش خانه شما!

اگر آپارتمان شما وام مسکن دارد می‌توانید آن را به خریدار منتقل کنید اما نکته مهم این است که بدانیم خریدار شرایط پرداخت وام را دارد؟ از این رو قبل از هر کاری بهتر است در این زمینه استعلام‌های لازم را انجام دهید و بدانید که آیا وام‌دهنده با این انتقال موافقت می‌کند یا خیر.

ممکن است از زمان فروش خانه تا خرید خانه جدیدتان مدتی طول بکشد!

این امکان وجود دارد که دقیقا پس از فروش بتوانید خانه دیگری بخرید اما احتمال آن صد درصد نیست. در این صورت یک چالش پیش‌روی شماست گه «نمی‌توانید به خانه جدیدتان نقل مکان کنید». پس بهتر است از قبل چنین اتفاقی را پیش‌بینی کنید تا در صورت وقوع سرگیجه نگیرید. ممکن است مجبور شوید وسایل خود را برای مدت کوتاهی در یک انبار بگذارید و خود در یک مکان اجاره‌ای کوتاه مدت و یا در کنار اقوام و دوستان خود بمانید. بهترین حالت این است که وقوع چنین مساله‌ای را پیش بینی کنید.

ممکن است خانه شما هرگز فروش نرود و از لیست فروش خارج شود!

این احتمال که خانه شما برای همیشه از لیست فروش خارج شود وجود ندارد اما فروش خانه بستگی به عوامل زیادی دارد که از مهم‌ترین آن شرایط اقتصادی است. قدرت خرید مردم و قیمت‌ها با هم برابری می‌کند در غیر این صورت ممکن است برای مدتی بیخیال فروش خانه شوید. در این صورت می‌توانید به اجاره دادن واحد برای مدتی هم فکر کنید.

نحوه فروش خانه و آپارتمان در منطقه 22

جهت فروش خانه و آپارتمان خود میتوانید از کارشناسان ما کمک بگیرید.

آقای حسینی کارشناس املاک و مستغلات منطقه 22 تهران : 0912.0123400

به ما امتیاز بدهید :

روی ستاره ها کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا :

تا حالا رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به ما امتیاز بدهید :

روی ستاره ها کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا :

تا حالا رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

Call Now Buttonتماس با ما