چرا سرمایه گذاری در منطقه 22 تلفن 0912.01234.00

سرمایه گذاری در منطقه 22

چرا سرمایه گذاری در منطقه 22 تلفن 0912.01234.00

خرید املاک چیتگر

خرید املاک دریاچه

پروژه های مطمعن چیتگر

پروژه های سودآور چیتگر

املاک منطقه ۲۲

تعاونی مسکن منطقه ۲۲

املاک دریاچه چیتگر

سرمایه گذاری در منطقه 22

خرید ملک


معرفی منطقه 22 تهران

منطقه 22 که در شمال غرب تهران واقع شده است از شمال، جنوب، شرق و غرب به ترتیب به ارتفاعات البرز، تهرانسر و اتوبان تهران کرج، منطقه 5 شهرداری تهران و وردآورد شمالی محدود می گردد. منطقه 22 تهران از نظر وسعت، یکی از وسیع ترین مناطق تهران محسوب می شود، به عنوان محدوده ای برای خدمت رسانی به شهر تهران و پاسخگویی به کمبودهای رفاهی دیگر مناطق آن، در سال 1379 به مناطق شهری تهران افزود شد.

یکی از مهمترین مناطقی که امروزه، بورس سرمایه گذاری های سرمایه گذاران کوچک و بزرگ شده است، منطقه 22 شهرداری تهران می باشد که آینده نگران و کارشناسان بخش مسکن، موقعیت بسیار سودآور آن را در آینده ای نزدیک به خوبی از هم اکنون پیش بینی کرده و اقدام به خرید واحدهای مسکونی و سرمایه گذاری در منطقه 22 شده اند.

انتخاب منطقه 22 به عنوان قطب گردشگری شهر تهران سبب شده است تا سرمایه گذاری های فراوانی در زمینه ساخت واحدهای مسکونی، مراکز تفریحی و رفاهی در این منطقه صورت پذیرد، از این رو شناخت بهترین محله منطقه 22 تهران می تواند برای علاقه مندان به این حوزه حائز اهمیت باشد.


 

دریاچه چیتگر(خلیج فارس)

چشم نوازترین و مهمترین جاذبه منطقه 22، دریاچه چیتگر می باشد که به صورت مصنوعی ایجاد شده و چشم انداز زیبایی به مجتمع های عظیم تجاری و مسکونی این منطقه بخشیده است. احداث دریاچه مصنوعی در منطقه 22، برای دولت از اهمیت زیادی در ایجاد منطقه ای برای جذب سرمایه گذاری در منطقه 22 برخوردار بوده است دریاچه چیتگر در منطقه 22 تهران با اهدافی مانند افزایش توان اکولوژیکی در غرب تهران ، تلطیف هوای منطقه 22، توسعه فضای تفریحی و تفرجی منطقه 22 ، ایجاد محیطی زیبا و دلنشین، و ایجاد قطب تفریحی و گردشگری در تهران بزرگ و… راه اندازی شد، آب دریاچه چیتگر با کانالی حدود 6 کیلومتر از رودخانه کن با هماهنگی وزارت نیرو و سایر منابع آبی تامیین میشود، مجموعه تفریحی توریستی دریاچه چیتگر شامل 3 جزیره می باشد که در آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

با احداث دریاچه مصنوعی چیتگر در منطقه 22 و ایجاد مجتمع های عظیم مسکونی به دست دولت و بخش خصوصی در این منطقه، در آینده نزدیک، منطقه 22 حجم عظیمی از جمعیت پایتخت را به خود اختصاص خواهد داد. منطقه 22 آخرین امید شهر تهران برای ایجاد الگوی مناسب  و بهینه زندگی شهری است. طرح توسعه منطقه 22 با ابلاغ جامع تهران (مصوب 1370) به شهرداری تهران رسمیت کامل یافته و بر اساس سیاست گذاری شورای نظارت بر گسترش شهر تهران و کلیات طرح جامع (حفظ و ساماندهی) منطقه 22 باید تمامی کمبود های خدماتی در مقیاس های حوزه غرب تهران را در خود جای دهد.

سرمایه گذاری در منطقه 22

در حال حاضر، افراد زیادی حتی با فروش واحد های مسکونی خود در دیگر مناطق تهران، در منطقه 22 سرمایه گذاری کرده و اگر شده یک واحد کوچک در این منطقه خریداری می کنند چراکه به گفته کارشناسان بخش مسکن، منطقه 22، آینده درخشانی را در پیش رو خواهد داشت و نسبت رشد و سودآوری این منطقه نسبت به سایر مناطق تهران، از رشد چند برابری برخوردار خواهد شد. منطقه 22 ، بخاطر وسعت و حجم سرمایه گذاری های انجام شده، از مهمترین بخش های سرمایه گذاری در کشور می باشد که علاوه بر ارگانهای دولتی که سرمایه گذاری عظیمی در این بخش انجام داده اند، بخش خصوصی نیز، اقدام به ساخت مجتمع های بزرگ مسکونی و تجاری نموده است.

دریاچه چیتگر
دریاچه چیتگر

آبشار تهران

آبشار مصنوعی تهران که شامل ۲۰۰ هکتار مساحت می‌باشد، در ارتفاعات شمالی منطقه 22 شهرداری تهران قرار دارد. این پروژه با هدف بالا بردن سرانه فضای سبز و همچنین جذب گردشگر در ارتفاعات شمال غربی پارک جنگلی لتمال کن احداث شده و شامل باغ راه‌هایی در دل کوهستان می‌باشد. این پروژه یکی از دلایل مهم برای سرمایه گذاری در منطقه 22 می باشد. این راه ها با استفاده از سنگ و چوب اجرا شده و طراحی شیب پیاده راه‌های آن به گونه‌ای است که حتی کودکان و سالمندان نیز تا بالاترین ارتفاع می‌توانند به کوه پیمایی بپردازند.
این آبشار با الهام از باغ‌های سنتی ایرانی به صورت طبقه طبقه ساخته شده است که هر طبقه شامل فضای سبز، آلاچیق و برکه‌ای متفاوت از طبقه دیگر می‌باشد. در ساخت این آبشار از مصالحی استفاده شده است که با طبیعت همخوانی دارند.

آبشار تهران

محور تجاری اداری چهارباغ

یکی از بزرگترین مناطق تفریحی و تجاری در منطقه 22 تهران ” محور تجاری اداری چهارباغ ” می باشد. محور اداری تجاری چهارباغ از وسعت عظیمی برخوردار است و قابلیت های جذب سرمایه گذار برای رشد هرچه بیشتر این منطقه در آن پیش بینی شده است. محور تجاری اداری چهار باغ قطب روابط اقتصادی در تهران بزرگ خواهد بود . بازار 9 کیلومتری پیش بینی شده پیوسته در محور شرق و شمال دریاچه چیتگر نه تنها با عملکرد مرکز منطقه و فرا منطقه، بلکه به دلیل همجواری با مسیر 120 متری کمربندی که در نهایت به آزاد راه جدیدالتاسیس تهران -شمال متصل میگردد قادر خواهد بود بعنوان یک حوزه تجارت بین المللی با تجمع مجموعه متنوعی از صنوف، بر پایه آخرین دست آورد های اصول تجارت جهانی میباشد. محور چهارباغ منطقه 22، چشم انداز آینده پایتخت را تغییر خواهد داد.

باغ ملی گیاهشناسی

باغ گیاه شناسی ملی ایران به وسعت 145 هکتار در دامنه جنوبی رشته کوه البرز در اراضی چیتگر، در شمال غربی تهران واقع شده است. عملیات طراحی و احداث این باغ از سال 1348 توسط کارشناسان ایرانی و با همکاری تعدادی از کارشناسان خارجی آغاز شد و نقشه جامع باغ طراحی گردید. این مجموعه در طرح جامع ایجاد رویشگاه های نمونه که نشان دهنده مناطق رویشی مختلف ایران و جهان باشند مورد توجه بوده است. هم چنین تعدادی کلکسیون موضوعی با اهداف آموزشی و پژوهشی و نمایشی برای باغ طراحی شده بطوری که از رویشگاههای طراحی شده 7 رویشکاه مربوط به ایران و 6 رویشگاه مربوط به جهان و 8 کلکسیون و باغ موضوعی است. نهالستان و گلخانه های تکثیر نیز مواد گیاهی مورد نیاز باغ را تامین می کنند.باغ ملی گیاهشناسی از دلایل مهم برای سرمایه گذاری در منطقه 22 می باشد.

بهترین محله ها برای سرمایه گذاری در منطقه 22

منطقه 22 تهران از جهات مختلف شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری سود آور را دارا بوده و توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. این منطقه نوساز که دارای پتانسیل بسیاری برای رشد می باشد در برخی از نقاط دارای قدمتی 40 ساله بوده و تنوع ساختمانی فراوانی را برای آن رقم زده است. منطقه 22 دارای محله های متفاوتی از نظر شرایط زندگی و بهره مندی از امکانات رفاهی می باشد که همین امر موجب شده تا توجه افراد و سرمایه گذاران به برخی از محله ها به سبب برتری های آنها بیشتر باشد.

محدوده دور دریاچه چیتگر

دریاچه چیتگر به عنوان پرطرفدارترین جاذبه منطقه 22 موجب شده تا محدوده اطراف آن از شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری و زندگی برخوردار باشد. محدوده دور دریاچه که پروژه های تجاری و مسکونی بسیاری را در خود جای داده است یکی از بهترین محله های این منطقه بوده و دارای امکانات بسیاری می باشد که مهمترین آن همان دریاچه و فضاهای اطراف آن می باشد همچنین یکی از محله های مناسب برای سرمایه گذاری در منطقه 22 میباشد. در این بخش از منطقه که چشم انداز زیبایی را برای بسیاری از ساختمان ها و خانه های اطراف رقم زده است مراکز شاخصی را شاهد هستیم که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دریاچه چیتگر 
 • پارک جنگلی چیتگر
 • مجتمع بزرگ ایران مال
 • مجتمع تجاری گلستان خیام
 • مجتمع تجاری اداری آرتمیس
 • مجموعه آفتاب مروارید
 • مجموعه پردیسان نور

محدوده غرب دریاچه چیتگر برای سرمایه گذاری در منطقه 22

این محدوده از منطقه همانطور که مشخص است در قسمت غربی دریاچه قرار گرفته و پروژه های در حال ساخت بسیاری را در خود جای داده است. این پروژه های مسکونی که اغلب به صورت پیشفروش ارائه شده اند از موقعیت مناسبی برخوردار بوده و دسترسی خوبی به راه های ارتباطی منطقه نیز دارند. از جمله پروژه های شاخص این بخش از منطقه می توان به پروژه بزرگ شهرک چیتگر که شامل پهنه های مختلفی می باشد اشاره کرد. عملیات اجرایی این پروژه  تا جایی پیش رفته است که بخشی از آن تکمیل و قسمتی از شهرک نیز در حال ساخت می باشد. علاوه بر این می توان به شهرک شهید خرازی و یا پروژه شهرک مرواریدشهر، به عنوان پروژه های بزرگ این محدوده از منطقه 22 اشاره کرد.

بلوار کوهک برای سرمایه گذاری در منطقه 22

بلوار کوهک به عنوان یکی از بهترین محله های منطقه 22 دارای شرایط مناسبی از نظر فرهنگ ساکنین می باشد که در کنار دیکر برتری های این محدوده موجب شده تا بلوار کوهک به یکی از پرطرفدارترین محله های منطقه بدل شود. بلوار کوهک که در نزدیکی پارک جنگی چیتگر و در غربی ترین بخش دریاچه قرار دارد پروژه های بسیار لوکسی را در خود جای داده و توجه بسیاری از افراد و سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. از جمله پروژه های این محدوده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شهرک 1400 واحدی یاس2 یا زیتون
 • برج مجلل آترا
 • پروژه مسکونی فرزانگان
 • پروژه شمیم رحمت

شمال اتوبان خرازی برای سرمایه گذاری در منطقه 22

این بخش از منطقه که در قسمت شمالی اتوبان خرازی قرار دارد، در مجاورت بوستان جنگلی لتمال کن بوده و نسبت به دیگر بخش های منطقه در ارتفاع بالاتری قرار گرفته است. این بخش از منطقه که جدیدا بسیار مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته، دارای شرایطی متفاوت نسبت به دیگر قسمت های منطقه می باشد که از جمله می توان به آب و هوای بهتر محله به سبب جمعیت کمتر و کاهش تردد ها اشاره کرد که این کاهش تردد ها موجب شده تا آرامش و آسایش بیشتری را در این محدوده شاهد باشم. علاوه بر این ارتفاع بالای این محدوده در مقایسه با دیگر قسمت ها موجب شده تا برای ساختمان های مختلف این محدوده چشم انداز زیبای دریاچه چیتگر را شاهد باشیم. 

از جمله مراکز شاخص این محدوده که شامل مراکز رفاهی و تفریحی، درمانی وتجاری می باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شهرداری منطقه 22 تهران
 • بنیاد علمی و بیمارستان تخصصی پروفسور سمیعی
 • مجموعه تفریحی هزار و یک شهر
 • بیمارستان تریتا
 • بوستان جنگلی لتمال کن
 • آبشار مصنوعی تهران

خرگوش دره شرق آزادگان برای سرمایه گذاری در منطقه 22

محدوده شرقی اتوبان آزادگان که به عنوان غربی ترین بخش منطقه 22 به شمار می رود به عنوان یکی از جوان ترین قسمت های منطقه، پروژه های در حال ساخت بسیاری را در خود جای داده که با تکمیل شدن آنها امید به رشد سرمایه افراد بسیار مضاعف بوده و لذا می تواند گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری باشد. این محدوده از منطقه 22 که در مجاورت بوستان جوانمردان و خرگوش دره قرار دارد، از دسترسی مناسبی نیز برخوردار است که می تواند در کنار آب و هوای خوب منطقه و آرامش آن، برای زندگی و در کنار آن برای سرمایه گذاری بسیار مناسب باشد.

نحوه سرمایه گذاری در منطقه 22

برای مشاوره رایگان جهت سرمایه گذاری در منطقه 22 با ما تماس بگیرید :

09120123400

سوالات متداول

نحوه سرمایه گذاری در منطقه 22

نحوه سرمایه گذاری در منطقه 22 برای مشاوره رایگان جهت سرمایه گذاری در منطقه 22 با ما تماس بگیرید : 09120123400

به ما امتیاز بدهید :

روی ستاره ها کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا :

تا حالا رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به ما امتیاز بدهید :

روی ستاره ها کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا :

تا حالا رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

تماس با ما