تاثیر احداث دریاچه چیتگر بر افزایش قیمت مسکن

تاثیر احداثدریاچه چیتگربر افزایش قیمت مسکن

تاثیر احداث دریاچه چیتگر بر افزایش قیمت مسکن

تاثیر احداث دریاچه چیتگر بر افزایش قیمت مسکن

افزایش قیمت مسکن؛ بازار مسکن در منطقه 22 تهران به خصوص در حاشیه دریاچه چیتگر از ابتدای طرح این دریاچه مورد استقبال بسیاری از متقاضیان خرید مسکن قرار گرفت. حال با گذشت زمان که این دریاچه مصنوعی آبریزی و تکمیل شده است قیمت واحدهای مسکونی و زمین‌های مشرف به دریاچه مصنوعی چیتگر از افزایش برخوردار شده است

در حاشیه دریاچه چیتگر یکسری از زمین‌ها متعلق به تعاونی مسکن و مابقی شخصی هستند که امتیاز برخی از ساخت وسازها در این زمین‌های تعاونی به دلیل استقبال خریداران پیش فروش هم می‌شوند.

یکی از فعالان بازار مسکن در منطقه 22 واقع در شهرک راه آهن (شهرک گلستان) در رابطه با تاثیر دریاچه چیتگر بر بازار مسکن منطقه 22 گفت: قبل از اینکه دریاچه چیتگر طراحی و اجرا شود قیمت پیشنهادی هر متر مربع واحدهای مسکونی در حاشیه این دریاچه حدود 3 تا 4 میلیون تومان برآورد می‌شد، اما حال با اتمام پروژه و بهره‌برداری از این دریاچه قیمت پیشنهادی این دسته از واحدهای مسکونی به 5 تا حدود 7 میلیون تومان نوسان پیدا کرد.

بیشتر بخوانید: تلفن دفتر تعاونی توسعه مسکن همت پروژه رومنس حکیم

وی در ادامه افزود: از عیدنوروز تا به امروز به قیمت پیشنهادی واحدهای مسکونی حداقل متری 500 هزار تومان افزوده شده است و از طرف دیگر قیمت پیشنهادی هر متر مربع زمین در حاشیه دریاچه بین 7 تا 7 میلیون و 500 هزار تومان تعیین می‌شود.ایشان خاطرنشان کرد: دریاچه چیتگر به اندازه‌ای که ارزش املاک حاشیه و مشرف به دریاچه چیتگر را تحت تاثیر قرار داده، بافت مسکونی داخل شهرک را تحت تاثیر خود از لحاظ قیمت قرار نداده است.

تاثیر احداث دریاچه چیتگر بر افزایش قیمت مسکن
دریاچه چیتگر

این مشاور املاک خاطرنشان کرد: به دلیل وجود این دریاچه پروژه‌های بسیاری به منظور ساخت و ساز در حال اجرا است؛ چراکه تقاضا افزایش یافته است. از سوی دیگر بنگاهداری در منطقه 22 درباره تاثیر دریاچه چیتگر بر حجم متقاضیان مسکن این منطقه و میزان نوسان قیمت واحدهای مسکونی مشرف به این دریاچه تصریح کرد: پارسال نزدیک شب عید بازار خرید و فروش بسیار پر رونق بود، اما در حال حاضر بازار با کمی رکود مواجه شده است اما با این حال متقاضی بسیاری در بازار حضور دارند.

طبقات مشرف به دریاچه دارای قیمت بیشتر

این بنگاهدار در رابطه با قیمت پیشنهادی واحدهای مسکونی در قالب مجتمع‌های حاشیه دریاچه چیتگر عنوان کرد: از متری 6 میلیون تومان تا بالای 7 میلیون تومان هم به بنگاه‌ها سپرده شده است، البته افزایش پلکانی قیمت مربوط به تعداد طبقات می‌شود که منظره بهتر و کامل‌تری از دریاچه را برای ساکنان واحد فراهم می‌کند.

وی علاوه براین در رابطه با قیمت پیشنهادی امتیاز زمین‌های تعاونی در جوار دریاچه چیتگر گفت: بین 4 میلیون تا 400 میلیون تومان برآورد می‌شود.4 میلیون تنها هزینه خرید یک امتیاز از تعاونی است و حتی گودبرداری هم صورت نگرفته است، اما 400 میلیون تومان امتیاز واحدی است که تا چند هفته آینده تحویل داده می‌شود.

منبع : دنیای اقتصاد

به ما امتیاز بدهید :

روی ستاره ها کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا :

تا حالا رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به ما امتیاز بدهید :

روی ستاره ها کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا :

تا حالا رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

تماس با ما